יוגה אור- שיעורי יוגה לנשים- יוגה 50+,  יוגה הריון,  בקריות


לפרטים והרשמה חייגי עכשיו
או מלאי: 
 היום שאחרי: מחשבות לקראת לידה ואימהות
כתבה: טל חורב
 
הדבר הראשון זה לא לחשוב במונחים כמו "היום שאחרי" כשמדובר בלידה.
מוטב לחשוב על החיים שאחרי או השנה שאחרי לכל הפחות. משום שחשיבה על היום שאחרי, מבטאת את הציפיה המוטעית, שיהיה רצף ישיר מההריון לאחרי הארוע של הלידה.
אני אומרת שאחרי הלידה, תשכחי מיום או מחודש או מכל מושג זמן אחר שיש לך ושאת נשענת עליו כדי להיות בשליטה. ביום שאחרי שילדת, את תהיי בבועה שמחוץ לעולם. את לא תדעי זמן או תהיי באיזו שהיא שליטה.
זה עומד להיות לגמרי אחרת. מעבר למה שניתן לדמיין או להגדיר.
ברגע שתתרחש הלידה, כל העמל שהשקעת בלעכל את מה שנהיה ממך בתשעה חודשים, ההריון וכל מה שהיה לפניו יונח בבויידם, בזמן שצונאמי רגשי שטרם ידעת כמותו יציף אותך ולא ישאיר מקום לשום דבר נוסף.
עומד להיות קשה. את תרגישי פגיעה, חסרת אונים, המומה, הסטרית. את תהיי עייפה ברמות של מת מהלך, את תרגישי את כובד האחריות המוחץ ואת החרדה שתלווה מעכשיו את חייך.
עכשיו את דואגת שלא תצליחי לשרוד. זה הגיוני אם את עדיין לא אמא. מרגע שתלדי, תגלי שאין אופציה להתמוטט או לא לשרוד. את מתחזקת חיים וזהו. את תשרדי הכל.
יש לך כוחות שמעולם לא פגשת. יש בך יכולת מסירות והקרבה כמו ללביאה וכמו לפילה.
את תגלי מי את. וזה מפחיד, והתנועה של השינוי מעוררת התנגדות ענקית בתוכנו. ואין ברירה אלא להשתנות בבת אחת לגמרי. כמו להיולד. באותה עוצמה, שהעובר חווה את זה שהוא פתאום נהיה תינוק.
החיים יסתחררו ואת בתוכם כמו במכונת כביסה. שום דבר ממה שעברת עד היום לא ידמה לזה.
 
אני מאמינה בהכנה המנטלית הבאה: ותרי על שליטה. היכנסי לתוך המים של הלא נודע בלי לנסות לדעת מראש. הלמידה כאן היא לא תאורטית אלא חוויה כוללת. הרשי לעצמך להתחיל דבר חדש, היי פתוחה לכל מה שיבוא. 
גלי סבלנות לעצמך ולתהליכים. הרבה לא תלויי בך. יש רשת של סיבות ונסיבות. התמסרי לראשוניות. אף אחת לא יודעת כלום בהתחלה. אין לאחרות קסמים או שיטות. התינוק הזה ואת תמציאו את עצמכם ואין לזה מתכונים מן המוכן.
נסי לזכור: צרכים בסיסיים כמו פיפי, אוכל, שתיה, טיפול בגוף את אחראית למלא. את שלך אני מתכוונת. אפילו אם יהיה קשה לארגן לזה מקום. מותר לבכות, לקטר, לטחון ולבקש עזרה. כולם יחשבו שזה בסדר. (חוץ ממך...) לא חייבים להיות הגיוניים. זה לוקח זמן לבסס אימהות. נסיון שנרכש בדרך של ניסויי וטעיה.
לגביי התינוק: הנושא העיקרי יהיה האכלה. הנקה זה לא דבר שמסתדר מיד. זאת מיומנות שצריך לרכוש וזאת התמודדות רגשית ולא רק פיזית. גם אם לא מניקים, האכלה לוקחת חלק גדול מהאנרגיה בהתחלה. העליה במשקל של התינוק היא הדבר הכי דחוף שיעסיק אותך. מותר לך לותר על הנקה בכל שלב.
הרגעת בכי תתפוס עוד מקום מרכזי. לא קל להישאר רגועה לאורך זמן. גם אנשים אחרים יכולים להרגיע ותצטרכי להחליט שאת מאפשרת להם גישה. צריך אמון ולדעת לשחרר.
אפשר וכדאי להתייעץ  אבל לא חייבים לרוץ לרופא על כל דבר (המון חיידקים אצל הרופא). אפשר גם להתקשר. אם יש באפשרותך, השיגי לך שרותי תמיכה: יועצת הנקה, עוזרת בית, קבוצות תמיכה וכדומה. מגיעה לך עזרה.
זה לא טריוויאלי להיות אחראית לראשונה על תינוק. אל תצפי להרגיש כל הזמן שאת טובה בזה. אל תצפי שדברים יהיו קבועים ויציבים. החיים יראו סיזיפיים ומפורקים, השיעורים יונחו לפנייך כל הזמן. יש אימהות שנקשרות מיד לתינוק ויש הרבה שלא. יש מרחב אינסופי למקצבים של האהבה וסביר שפנטזיות אשר הופכות מציאות ילוו באכזבה. הם לא תמיד יפים, הם לא מובנים, הם לוקים בקשיים ופגמים (מכל מיני סוגים).
נסי לזכור את תנאי הרחם ולשחזר: קצב פעימות לב, נענוע, חום, עטיפות וכירבול. הפנימי את המילים: צמוד אלי, דבוק אלי, לא יורד מהציצי. תחשבי על גור גורילה נאחז באימו. אנחנו יונקים.
 
עכשיו, לקראת הלידה, המתח והחרדה גוברים. יתכן שלא תצליחי לישון טוב בלילה. אני נהגתי לקום ולרשום לעצמי מחשבות. זה עזר לי להרגע. אמבטיות, הליכה, נשימות או מדיטציה, שינה בצהריים וכל מה שעושה לך טוב – זה הזמן.
להפוך לאמא זה תהליך. את כבר עכשיו נמצאת בו. אבל מהרגע שבו לתינוק הדמיוני יהיו קול, חום, נשימה ומשקל זה יהיה הדבר האמיתי.
תני אמון בעצמך, בבני האדם סביבך ובנסיון המצטבר. הקשיבי לאחרים ואל תשכחי להקשיב גם לעצמך. יש בך ידע איך לאהוב וזה מה שיניע אותך.
הלידה המתקרבת תעבור, ואת תעברי את זה. תהיי גדולה יותר, תהפכי למבוגר אחראי. הגוף והנפש של האשה הם גמישים ועמידים בצורה מפליאה. את נושאת את הכוח של גלגל החיים.
דרך צלחה, יהיה בסדר והרבה יותר מזה. את מביאה שימחה ואהבה לעולם.
 
לתגובות ולמאמרים נוספים www.tal-horev.com  
 
 

מי אני, יוגה הריון, עיסוי פרינאום, תיק ללידה, תיק לאשפוזבייבי יוגה, בייבי יוגה- קורס מדריכות, יוגה נשית, יוגה פריון,
מערכת שעות
, אלבום תמונות.

יוגה אור- סטודיו יוגה לנשים יוגה 50+, יוגה להריון ובייבי יוגה 
רחוב אינשטיין 11א חיפה, אורית- 050-5662366 
orityoga@gmail.com