יוגה אור- שיעורי יוגה לנשים- יוגה 50+,  יוגה הריון,  בקריות


לפרטים והרשמה חייגי עכשיו
או מלאי: 
חשיבות התמיכה ביולדת, או המוכנות לקראת הלידה
 
נשים רבות חולמות במהלך הריונן ולפעמים עוד טרם הכניסה להריון על האופן  בו ירצו ללדת. כדי שאישה תוכל לממש את חלומותיה או לכוון את הלידה  לכיוון מסוים רצוי שתפתח עוד במהלך ההריון ידע לגבי מהלך הלידה שתכיר את שלבי הלידה, שתבחר באנשים הנכונים שילוו אותה, וכך תדע מה היא רוצה - מה טוב בשבילה ולא פחות חשוב: מה לא טוב בשבילה ומה היא לא רוצה.
ישנן דרכים שונות להתכונן ללידה בהן: קריאת ספרים, גלישה באינטרנט, סיפורי לידה של נשים ממעגלים שונים, השתתפות בקורס הכנה ללידה תהליך משותף שאישה ובן זוגה יכולים לעבור עם דולה (תומכת לידה), ועוד.
לנשים שונות רצונות שונים. וכך אם אישה בוחרת ללדת ב"לידה טבעית" חשוב שמי שמלווה אותה במשך הלידה ידע זאת מראש ובכך יוכל לתמוך בה ובבחירתה בצורה הנכונה.
דמות המלווה היא בדרך כלל אדם אהוב ומוכר, אדם המכיר מקרוב את היולדת, אדם שידע "לקרוא" אותה גם בשלבים שאולי לא תדע לבקש זאת בעצמה.
מלווה בלידה הוא בן זוג, אמא, חברה קרובה. ברוב המקרים, אם ניתנת תמיכה נוספת היא אינה מחליפה את בן הזוג.
 
אפשרות נוספת לליווי בתקופת ההריון ובלידה היא להיעזר בדולה (תומכת לידה).
דולה היא אישה (לרוב אישה, אך יש גם גברים העוסקים במקצוע) שעברה הסמכה, העוזרת לנשים ללדת.
מקצוע הליווי סביב הלידה הוא רחב מאוד ותרומתו רבה. תהליך בחירת הדולה וההיכרות בין בני הזוג לבינה מתחיל בהריון, בכל שלב בו תבחר האישה.
במהלך ההריון יעברו ביחד בני הזוג עם הדולה מסע משותף של הכירות מעמיקה ויצירת קשר המבוסס על אמון ואהבה. תפקידה של הדולה בתקופה זו הוא מעין אוזן קשבת  ומתן תמיכה לכל אשר תזדקק לו האישה.
יחד עם הדולה יעברו בני הזוג תהליך של הכנה פיזית ורגשית לקראת הלידה.
בבוא הזמן, עם הופעת הסימנים הראשונים ללידה תוכל הדולה לעזור ליולדת לזהות מתי הגיע הזמן הנכון להגיע לחדר הלידה (במקרה בו בחרה היולדת ללדת במרכז רפואי או אחר  שלא בביתה.)
תפקידיה של הדולה במהלך הלידה רבים ומגוונים ולכל אישה, דולה, דרכים משלה. נכחותה סביב הלידה נותנת תמיכה נוספת לבני הזוג ומשרה בטחון. היא תיצור אוירה המתאימה ללידה שתאפשר להורמונים בגוף היולדת לעשות את שלהם. על הדולה לפתח רמת רגישות כזו כלפי בני הזוג שתדע מתי להיות, לכוון, לתמוך, לתת ומתי לעזוב לרגע ולתמוך מן  הצד.
כאשר המלווה הנוכח לצידה של היולדת הינו בעל ידע מקצועי  ומודע לשלביה השונים של הלידה, הוא מאפשר לה להיות מרוכזת בעצמה ולא בסובב אותה.
בין עם הלידה טבעית ופעילה ובין אם התעורר צורך להתערבות רפואית כלשהיא (כמו מתן שיכוך כאבים) בידיה של הדולה כלים שונים לתמיכה במצבים שונים. היא תוכל לעזור בעצמה או להזכיר לבן הזוג או המלווה לשנות תנוחות במהלך הצירים,להיות שותף לתנועה, לנשום בקצב ובצורה נכונה, לעסות את הגב ואיברים שונים להפחתת הכאב, להציע לנוכחים משהו לשתות או לאכול ולנוח,להניח מטלית רטובה על המצח, לתת חיבוק מעודד וגם לטפל בעזרת שיטות שונות כמו: ארומתרפיה, שיאצו, רפלקסולוגיה, דמיון מודרך ועוד.
בניגוד לצוות הרפואי שנמצא בחדר הלידה, שעליו לדאוג לצרכיהן של מספר נשים בו זמנית, באפשרותה של הדולה  להעניק ליווי ותמיכה רציפים לאורך התהליך כולו.
 
בכל שלב בהריון, בלידה ובראשית ההורות וההנקה תוכל הדולה לתת מענה לשאלות שונות, תוכל לתמוך וללוות, או להפנות לאנשי מקצוע שונים. אך חשוב לציין שאין באפשרותה ועל פי הסמכתה לקחת החלטות ולייעץ על הליכים רפואיים.
לאחר הלידה נשארת הדולה עם היולדת בקשר רציף, או לפי רצונה וצרכיה של היולדת. הדולה תוכל להדריך ולייעץ בכל נושא  שתזדקק ולהיות שם בשבילה.
כל לידה היא תהליך מופלא וחד פעמי. תהליך משותף בו חיים חדשים מגיעים לעולם.
בכל דרך ובכל מקום שבו תבחר האישה ההרה ללדת את תינוקה: חשוב  שיהיה בה הידע, הכוח, הביטחון והתמיכה הנכונים לה ולשותפה, בתהליך המופלא והמיוחד במינו שהיא עתידה לחוות.
 
 אליה לוי, דולה ,טבעון, 4040603 – 050
מלווה בהריון ובלידה
 

מי אני, יוגה הריון, עיסוי פרינאום, תיק ללידה, תיק לאשפוזבייבי יוגה, בייבי יוגה- קורס מדריכות, יוגה נשית, יוגה פריון,
מערכת שעות
, אלבום תמונות.

יוגה אור- סטודיו יוגה לנשים יוגה 50+, יוגה להריון ובייבי יוגה 
רחוב אינשטיין 11א חיפה, אורית- 050-5662366 
orityoga@gmail.com