יוגה אור- שיעורי יוגה לנשים- יוגה 50+,  יוגה הריון,  בקריות


לפרטים והרשמה חייגי עכשיו
או מלאי:סיפור הלידה של יאיר:

ילדנו את יאיר החמוד ביום שישי האחרון, ה4.11.11, בבי"ח לניאדו,ממש עם כניסת השבת.
החלטנו ללדת בבי"ח לניאדו בגלל האפשרות לחדר הלידה הטבעי. ביום חמישי בערב ראינו ביחד את המשחק של מכבי, בערך באמצע התחלתי להרגיש התכווצויות בגב, אבל לא הייתי בטוחה. סביב אחת בלילה התחלנו להפנים שזה זה (מלווה בהכחשה שאולי לא וכל מני כאלה). נכנסנו למיטה, כשאני "מנקרת" בין ציר לציר, כבר בצירים המוקדמים התחלתי עם הנשימות. בסביבות 6 בבוקר קמתי להאזין לדיסק של אחינועם ניני שאני מאוד אוהבת ורקדתי בסלון כשכל פעם שהגיע ציר נשענתי על הקיר ונשמתי. היה ממש רגוע ואפילו כיף...
ב-8 הערתי את עידו בשביל לזוז, הייתה לנו עוד נסיעה של שעה. בנסיעה היה מאוד כיף, היה יום יפה במיוחד, הסתכלתי הרבה על הים והרגשתי שאני עושה נכון...כל פעם שהיה ציר נשמתי ואח"כ חזרתי קצת לעולם שבחוץ. הייתי מאוד שלווה ומפוקסת, אפילו הספקתי לעשות שני טלפונים להודיע "שהגיע הרגע". בבי"ח עצמו עניינים לא התפתחו כמצופה. מסתבר שבאותה היממה היה עומס חריג של לידות (100 לידות) כך שלא הייתה מילדת עבורי. חיכינו 6 שעות מחוץ למיון יולדות (כן, כן, ליד המזכירה והאבות הנרגשים ) בגלל עומס שהיה. לי לא הייתה כ"כ תחושת זמן, אבל רוב הזמן הסתובבתי וכשהגיע ציר נשענתי על הקיר ונשמתי. גם במסדרון הרגשתי בשליטה, שלווה ומאוד ממוקדת במה שצריך לעשות. למעט 2 בדיקות שעברתי להתקדמות הלידה ומילוי של טפסים אף אחד לא הפריע לי.
בסביבות 4 אחה"צ, עם פתיחה 5-6 הועברתי לעוד חצי שעה בחדר זמני. שם הייתה נק' משבר ראשונה משום שעדין הייתי לבושה לגמרי, ללא הדברים שהכנתי מראש (חצי אוטו בערך) ובעיקר ללא ודאות מתי אעבור לחדר וצורך חזק מאוד להתמקם כבר. ברגע הזה עבודה מנטאלית של משפטים חיובים שאמרתי לעצמי כמו " הינה הוא יוצא", ו"הלידה מתקדמת" עזרו, גם מעידו ביקשתי מדי פעם שיגיד לי למשפטים חיוביים וזה ממש עזר.
בשלב זה הצירים היו כבר די עוצמתיים ותכופים. יחד עם זאת אני לא יכולה להגיד שחשתי בכאב של ממש, גם לא בנק' המשבר. ב16: וחצי סוף סוף העבירו אותי לחדר הלידה הטבעית ועידו רץ מהר להביא הדברים מהאוטו.
לא נרבה במילים, רק אגיד שהמילדת שקיבלנו לא הייתה באורנטצייה טבעית וכנראה מעולם לא ילדה בחדר הזה. בשל כך הייתה בהתנגדות להרבה דברים שביקשנו ממנה, יחד עם זאת העובדה שהייתי כל כך בתוך התהליך סיננה 80% מהאנרגיה השלילית שהייתה בחדר. פה עוד נק' משבר קטנה, סביב ויכוח איתה וכמובן המעבר לשלב הביניים בו צירים מתחלפים בצירי לחץ. באותה הנקודה עידו ביקש שתעזוב את החדר לזמן מה.  עידו שראה את המצוקה והבלבול שלי, שיזכה לשנים ארוכות – הבין מה קורה והסביר לי שאני בשלב המעבר שאמשיך לנשום ולא ללחוץ עדין. זה מאוד פיקס אותי והרגיע בהתאמה. (אבות- אתם לא יודעים כמה הליווי שלכם יכול לתרום ולעזור !). 
לאחר מס' דק' הרגשתי שזהו זה הוא יוצא. קראנו למיילדת שאישרה שאני בפתיחה מלאה והראש מבצבץ. היא לא הסכימה שאתלה על החבל אז יילדתי על המיטה, כשעידו לידי, מחבק אותי ומזכיר לי לנשום. נשמתי. זה עבד פנטסטי!
 3 לחיצות ויאיר החמוד היה בחוץ.

 

מי אני, יוגה הריון, עיסוי פרינאום, תיק ללידה, תיק לאשפוזבייבי יוגה, בייבי יוגה- קורס מדריכות, יוגה נשית, יוגה פריון,
מערכת שעות
, אלבום תמונות.

יוגה אור- סטודיו יוגה לנשים יוגה 50+, יוגה להריון ובייבי יוגה 
רחוב אינשטיין 11א חיפה, אורית- 050-5662366 
orityoga@gmail.com