יוגה אור- שיעורי יוגה לנשים- יוגה 50+,  יוגה הריון,  בקריות


לפרטים והרשמה חייגי עכשיו
או מלאי:סיפורי לידה ותודות

בדף זה קישורים ללסיפורי לידה של תלמידות יוגה לנשים בהריון ביוגה אור עם אורית.
נשים שתרגלו יוגה בחודשי ההריון וובחרו בכלים שמתאימים להן כדי לעבור לידה מעצימה.


סיפור הלידה של אירית הועלה ב- 27.11.11
סיפור הלידה של נטלי

ספטמבר 2008

אורית,


בחודשים הראשונים של 2008, בהיותי בהריון, השתתפתי בחוג שהעברת – יוגה לנשים הרות.

היה זה הריון שני שלי, לאחר שלפני כשנתיים ילדתי את בני הבכור, אביתר, בשבוע 36 בלידה שארכה מספר שעות לאחר ירידת מים ובסיוע אפידורל. במהלך ההריון הרגשתי כאבים וחוסר נוחות באגן שהקרין על הרגלים. במהלך הלידה הרגשתי חוסר אונים והעדר יכולת להתמודד בצורה אפקטיבית עם כאבי הלידה.

במהלך ההריון השני התגבשה בי החלטה שהפעם אני עושה את זה אחרת; הצטרפתי לחוג יוגה ולקחתי "דולה" – מלוות לידה. בסופו של דבר, ילדתי את בתי המקסימה, עלמה, בשבוע 34 (קצת מוקדם...) לאחר ירידת מים בלידה פעילה ומהירה. החוויה הפעם הייתה הרבה יותר חיובית ובשליטה מהלידה הראשונה, הרגשתי שהגוף שלי מוכן ללידה ושאני יודעת כיצד לנוע ואילו תנוחות יכולות לסייע לי להתמודד עם הכאב. לאחר שבועיים בפגייה עלמה השתחררה והגיעה הביתה.

בנוסף לחוג, השתתפנו בן זוגי ואני במפגש הכנה לקראת הלידה שקיימת. המפגש נתן לבן זוגי כלים להתמודד ולהיות לעזר רב במהלך הלידה.

לסיום, אני רוצה להודות לך מאד על החוג וההכנה הטובה ולהמליץ בחום לכל אישה הרה להצטרף לחוג כדי לסייע לגופה, פיסית ונפשית, להתכונן ללידה.

תודה על המקצועיות, הנתינה והסבלנות הרבה,


אביבה


 

נטלי פשמן משתפת:

רציתי לשתף אתכן בסיפור הלידה שלי...
אני חודש אחרי הלידה ומצאתי לנכון לשתף אתכן בחוויה האישית (והחיובית שלי). ילדתי לידה טבעית, ללא אפידורל, זירוז או כל חומר כימי אחר וזה בעיקר בזכות ההכנה שעשיתי לפני הלידה. בעקרון אינני טיפוס של הכנה מראש, אופטימית מטבעי, תמיד בטוחה שבסופו של דבר הכל מסתדר, אבל משהו בתחילת ההריון הרגיש לי צורך לעשות הכנה לחוויה המדהימה הזו. חיפשתי משהו שייתן מענה, ובעיקר טיפים טובים ללידה. בחיפוש מהיר גיליתי כי קורס יוגה אשר מותאם לנשים בהריון יכול לתת את המענה לכך. ומצאתי, באזור מגוריי, חיפה, את אורית המדהימה אשר מעבירה קורס שכזה. הגעתי לשיעור ראשון, קצת בהלם (כי מה לי וליוגה?). מצאתי את עצמי (בשבוע 16) עם עוד מס' בנות בהריון מתקדם יותר ממני. פתאום, במקום לשאול אותי מה אני עושה בחיי, שאלו אותי באיזה שבוע אני והאם כבר יודעת את מין העובר. הרגיש לי קצת מוזר אבל זרמתי... כך, פעם בשבוע, מצאתי את עצמי, בין עבודה ללימודים, מחכה בקוצר רוח לשעה וחצי הרגועה ביותר שהייתה לי באותו השבוע, במקום נעים, בו מצאתי את ההזדמנות להחליף חוויות, להירגע, לנשום ובעיקר לקבל טיפים כה חשובים מאורית, אשר בעצמה כבר עברה לידה בעבר. וככה, במשך כמה חודשים, למדתי איך ניתן להתמודד עם צירים (ומניסיון - אם יודעים איך לעשות את זה הם לא כאלו נוראיים כמו שחושבים), איך לגייס את הבן זוג וללמד אותו מה מתאים לי ברגע הציר ואיך הוא יכול להקל עליי (ותאמינו לי - הבעל הוא כלי נהדר להתמודדות עם צירים כאשר כבר אין כוח) ובעיקר - ללמוד להכיר את הגוף שלי ומה מתאים לו בזמן החוויה הזו. אז לסיכום - בתור מי שחשבה שיוגה זה לשאנטים בלבד, גילתה היום שהלידה יכולה להיות חוויה מדהימה וחיובית  בתנאי שמכינים את הגוף לכך. מומלץ בחום :)
ולאורית, אני יכולה רק לומר תודה ענקית! בהחלט עושה חשק לעוד.
 

מי אני, יוגה הריון, עיסוי פרינאום, תיק ללידה, תיק לאשפוזבייבי יוגה, בייבי יוגה- קורס מדריכות, יוגה נשית, יוגה פריון,
מערכת שעות
, אלבום תמונות.

יוגה אור- סטודיו יוגה לנשים יוגה 50+, יוגה להריון ובייבי יוגה 
רחוב אינשטיין 11א חיפה, אורית- 050-5662366 
orityoga@gmail.com